Nasza analiza infrastruktury Opolszczyzny pokazująca odciążenie miasta Niemodlina, gdzie niektóre inwestycje już są zakończone, inne trwają, a kolejne są w opracowaniu, a wszystkie mają na celu uatrakcyjnić i pobudzić gospodarczo różne regiony Opolszczyzny... tylko nie nasz niemodliński (nie podajemy inwestycji, które mają miejsce w części północnej Opolszczyzny), np:

Ø      budowa obwodnicy Grodkowa z węzłem do A4: przejście graniczne Kudowa-Słone – obwodnica Nysy – obwodnica Grodkowa – A4

Ø      południowa obwodnica Kędzierzyna-Koźle z nowym mostem przez Odrę

Ø      oddanie remontowanej drogi z Białej przez Łącznik do Opola

Ø      węzeł "Ochocze" na A4 z idealnym dojazdem do przejścia granicznego Bartultovice

Ø      plany drogi: Tułowie-Szydłów-Komprachcice (blisko do węzła "Ochodze" na A4)

Ø      lotnisko w Kamieniu Śląskim

Ø      południowa obwodnica Opola ze swobodnym dojazdem do "Karolinki" oraz specjalnej strefy ekonomicznej Opola

Ø      obwodnica Nysy z bardzo dobrym dojazdem do Prudnika, Głogówka i przejścia granicznego w Bartultovicach

Ø      obwodnica Lubrzy

Ø      obwodnica Prudnika ze swobodnym dojazdem do Opola przez istniejącą obwodnicę Białej i dalej np. do przejścia w Trzebinii

Ø      węzeł „Dąbrówka”: przez Pruszków do Trzebinii

 

    To niektóre przykłady i fakty, które przekonują nas o tym, że miasto Niemodlin będzie odciążone od ruchu tranzytowego, a budowa obwodnicy wg wariantu IV zdecydowanie pogłębi problemy ekonomiczne naszego miasta, a chęć przyjścia Inwestorów z "zewnątrz" będzie równa zeru! Przeważająca część aut jadących od strony Tułowic będzie wolała wjechać na obwodnicę aby po 10 min zatrzymać się w kompleksie "Karolinka"! Jeżeli dodatkowo w Tułowicach powstanie stacja paliw, to właściwie każde auto od strony południowej naszej gminy do nas nie wjedzie! Wiele można przykładów podawać włącznie z rynkiem w Niemodlinie, które odstraszają przyjezdnych, a może należałoby pomyśleć (śladem np. urzędników z Głuchołaz) jak nakłonić część kierowców do zatrzymania się i wraz z rodzinami wydania części pieniędzy w naszym mieście?

Ceny paliw rosną, każdy z nas coraz bardziej liczy się z tymi kosztami dlatego będziemy do minimum ograniczali swoje wyjazdy, a zakupy w mieście ograniczymy do minimum. Dosyć smutne to fakty ale rzeczywistość będzie właśnie taka, a już teraz zgłaszają się osoby prowadzące działalność gospodarczą z informacjami, że jest coraz trudniej... pewnie tak jest ale my to sprawdziliśmy podczas wyjazdu do Paczkowa i Otmuchowa!